Parashikimi i motit, 8 mars 2019

TIRANE, 8 mars /ATSH/ -Moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta e mesatare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim 1-10 m/sek e përgjatë vijës bregdetare deri 20 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 me lartësi vale 1.2-1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

      

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 7/22 re diell
Kukës 7/21 re diell
Lezhë 6/21 re diell
Dibër 4/19 re diell
Durrës 6/23 re diell
Tiranë 9/25 re diell
Elbasan 8/25 re diell
Berat 8/26 re diell
Vlorë 9/25 re diell
Korcë 4/20 re diell
Gjirokastër 4/23 re diell
Sarandë 10/24 re diell

 /e.malaj/ /a.g/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.