Lezhë/ Solidaritet për të drejtat e grave

TIRANË, 8 mars/ATSH/ – Një marshim në emër të të drejtave të grave dhe vajzave dhe për t’i thënë ndal dhunës u organizua sot në qytetin e Lezhës.

Me pankarta sensibilizuese në duar, të rinjtë e Lezhës u shprehën se “8 Marsi është dita kur duhet të kujtojmë sakrificën e gruas dhe reagojmë ndaj padrejtësive që asaj i shkaktohen”.

Në ditën Ndërkombëtare të Gruas, mesazhet sensibilizuese, solidariteti dhe lulet dominuan në Lezhë.

/m.m/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.