Parashikimi i motit, e diel, 4 mars 2019

TIRANE, 4 mars /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet  i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje  1-8m/sek. Përgjatë vijës bregdetare deri 12m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 me lartësi vale 1.6 metra.

 

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 3/19 diell pak re
Kukës 1/16  diell pak re
Lezhë 5/19  diell pak re
Dibër 0/16  diell pak re
Durrës 4/18  diell pak re
Tiranë 4/21  diell pak re
Elbasan 2/19  diell pak re
Berat 0/19  diell pak re
Vlorë 5/19  diell pak re
Korçë -/15  diell pak re
Gjirokastër -1/20  diell pak re
Sarandë 6/18 diell pak re

 

 /e.malaj/j.p/

      

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.