AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03.3.2019

TALIN (Estoni) – Zgjedhjet legjislative.

GDANSK (Poloni) – Zgjedhje lokale pas vrasjes së kryebashkiakut.

MOSKË – 100-vjetori i konferencës që mundësoi lindjen e Internacionales III Komuniste.

PEKIN – Hapja e sesionit vjetor të Dhomës Konsultative të Parlamentit kinez, CPCPC.

KUALA LUMPUR (Malajzi) – Përvjetori i pestë i zhdukjes së avionit të Malaysia Airlines, MH370.

NJU JORK – Transmetimi i dokumentarit ”Leaving Neverland”, mbi abuzimet seksuale ndaj fëmijëve nga ana e yllit të pop-it, Michael Jackson.

RIO DE ZHANEIRO – Nata e parë e Karnavaleve të Rios./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.