BRUKSEL – Papunësia në eurozonë e qëndrueshme

BRUKSEL, 1 mars /ATSH-AFP/ – Shkalla e papunësisë në zonën euro ka mbetur e qëndrueshme në 7,8% në janar, në nivelin më të ulët që prej tetorit 2008, njoftoi sot Zyra Europiane e statistikave Eurostat.

Kjo shifër është më e mirë se ajo që parashikuan analistët e intervistuar nga ofruesi i shërbimeve financiare Factset, të cilët e paracaktuan për 7,9%. / v.b/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.