Moti i keq, ARRSH: Kompanitë e mirëmbajtjes në gatishmëri

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ – Kompanitë e mirëmbajtjes së akseve rrugore janë vendosur në gatishmëri për shkak të motit të keq që pritet të përfshijë vendin tonë ditën e shtunë.

Përmes një njoftimi, Autoriteti Rrugor Shqiptar u ka bërë thirrje drejtuesve të automjeteve që të tregohen të kujdesshëm gjatë orëve të para të mëngjesit ku prezenca e ngricave është më e lartë, të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë, si dhe të respektojnë udhëzimet e policisë dhe sinjalistikën, me qëllim shmangien e aksidenteve rrugore.

/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.