AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21.02.2019

PEKIN – Vizitë e princit trashëgimtar saudit, Mohammed ben Salmane.

PEKIN – Rezultatet vjetore të Baidu-s, gjigantit kinez të internetit.

BRUKSEL – Lideri laburist britanik, Jeremy Corbyn takohet me negociatorin europian për Brexit, Michel Barnier.

STAMBOLL – Protestë kundër burgosjes së gazetarëve të opozitës.

MOSKË – Lavrov takon investitorët e huaj.

LUBJANË – Deklarata të ministrit të Jashtëm britanik, Jeremy Hunt pas takimit me homologun slloven.

ASHKABAD – Vizitë e presidentit afgan, Ashraf Ghani në Turkmenistan.

MILANO – Java e modës me Max Mara, Fendi, Prada, Moschino, Emporio Armani.

UASHINGTON – Rifillim i negociatave tregtare SHBA-Kinë.

HARARE – Robert Mugabe feston 95-vjetorin.

TIROL – Kampionati Botëror i Skive Nordike./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.