VARSHAVË – Kryeministri polak anulon vizitën në Izrael për samitin e grupit të Vishegradit

VARSHAVË, 17 shkurt /ATSH-AFP/ – Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki anulon një vizitë në Izrael të planifikuar për këtë javë për samitin e katër shteteve të grupit të Vishegradit, njoftoi sot për median zëdhënësja e qeverisë polake.

Ky vendim vjen pas një polemikë të krijuar nga deklaratat e publikuara nga mediat izraelite të kryeministrit Benjamin Netanyahu mbi rolin e polakëve gjatë Holokaustit./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.