Protesta e opozitës, Meta thirrje për vetëpërmbajtje

TIRANË, 16 Shkurt ATSH/ – Presidenti Ilir Meta, ka bërë thirrje për vetëpërmbajtje në protestën e sotme të opozitës.

“Duhet vetëpërmbajtje nga të gjithë për evitimin e konfrontimeve e dhunës”, shprehet Presidenti Meta.

Meta thekson se, “ndërsa qytetarët duhet të protestojnë të lirë, duhet të respektohen institucionet”.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.