FUTBOLL – “Tottenham” vëzhgon dy lojtarë të “Milanit”

TIRANË, 16 shkurt ATSH/ – Do të ketë një emisar tek “Tottenham”, sonte në stadiumin e “Atalantës”, për të vëzhguar në veçanti dy lojtarët e “Milanit”, Franck Kessie dhe Jesus Suso.

“Tottenham-i” e ndjek prej kohësh mesfushorin Frank Kessie teksa Pochetino e kërkon me çdo kusht futbollistin afrikan.

Gattuso e konsideron të pashitshëm, megjithatë një ofertë prej 40 milionë eurosh mund ta tundojë “Milanin”, ku 2 vite më parë e bleu për 20 milionë euro nga “Atalanta”.

Ndërkohë edhe për Suson, spërsat kanë shfaqur interes teksa spanjolli ende nuk po rinovon me kuqezinjtë.

/gj.m/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.