SHBA – Trump: Koreja e Veriut ka një potencial të madh ekonomik

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-AFP/ – Donald Trump lavdëroi sërish sot, së paku dy javë nga takimi me Kim Jong Un, potencialin  madh ekonomik të Koresë së Veriut.

‘’Ne besojmë se Koreja e Veriut dhe presidenti Kim kanë një potencial të madh si fuqi ekonomike’’, deklaroi presidenti amerikan, pasi shtoi se priste me padurim takimin me liderin koreano-verior në Vietnam më 27 dhe 28 shkurt./ / v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.