Maqedonia e Veriut në NATO, Kuvendi voton sot protokollin e aderimit

TIRANË, 14 shkurt ATSH/ – Kuvendi sot në seancë plenare do të votojë projektligjin “Për ratifikimin e Protokollit të Traktatit të Atlantikut Verior për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut”.

Kuvendi gjithashtu do të votojë projektvendimin “Për miratimin a kandidaturave për pozicionet e Komisionerëve pranë Avokatit të Popullit”.

Po ashtu sot do të shqyrtohet edhe projektvendimi “Për zgjedhjen e tre anëtarëve të Këshillit Drejtues të Radiotelevizionit Shqiptar.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.