Ambasadori Ito pret ministrin në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ – Ambasadori i Japonisë në Tiranë, Makoto Ito ka zhvilluar një takim kortezie me ministrin në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Përmes një njoftimi Ambasada japoneze bën me dije se gjatë takimit të tyre është diskutuar rreth marrëdhënieve dypalëshe si dhe për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona.

/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.