AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11.02.2019

ROMË (Itali) – 90-vjetori i nënshkrimit të marrëveshjeve të Lateranos mes Papa Piu XI dhe Musolinit.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të Financave të eurozonës.

BUDAPEST (Hungari) – Vizitë e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, takim me Viktor Orban.

STRASBURG (Francë) – Seancë plenare në Parlamentin Europian.

BRUKSEL (Belgjikë) – Darkë pune mes ministrit të Brexit, Stephen Barclay dhe negociatorit të BE-së, Michel Barnier në përpjekje për të kapërcyer ngërçin e krijuar mes Londrës dhe Brukselit.

LOS ANGELES (SHBA) – Ceremonia e Çmimeve ”Grammy’’./ /v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.