Parashikimi i motit, 9 shkurt 2019

TIRANE, 9 shkurt/ATSH/- Mot për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri mesatare në të gjithë vendin si dhe ngrica në orët e mëngjesit në zonat malore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, kjo situatë do të pasohet nga erë e lehtë me drejtim Veriperëndim-Juglindje deri 10 m/sek,  kryesisht përgjatë vijës bregdetare. Valëzimi në dete i forcës 1 dhe 2.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër -1/13 re diell
Kukës -2/8 re diell
Lezhë 4/14 re diell
Dibër -3/ 7 re diell
Durrës 4/16 re diell
Tiranë 3/16 re diell
Elbasan 4/15 re diell
Berat 2/18 re diell
Vlorë 3/17re diell
Korcë -2/9 re diell
Gjirokastër 1/16 re diell
Sarandë 5/16 re diell

 

      /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.