Vrsaljko do të largohet nga “Interi”

TIRANË, 8 shkurt /ATSH/ – Mbrojtësi kroat nuk ka bindur drejtuesit e “Interit” në gjashtë muajt e tij të parë.

Mbyllet përpara kohe aventura e Sime Vrsaljkos tek “Interi”.

I transferuar gjatë verës tek zikaltrit në formë huazimi për 6.5 milionë euro me të drejtë blerjeje për 17.5 milionë euro në fund të këtij sezoni, kroati nuk i përmbushi aspak pritshmëritë e drejtuesve të “Interit” dhe për këtë shkak u bënë lëndimet e shpeshta dhe problemet në gju të mbartura që nga Botërori i Rusia 2018.

Javën e ardhshme Vrsaljko do të operohet në Belgjikë dhe për rikthimin e tij në fushë do të nevojiten disa muaj.

I aktivizuar në vetëm 13 ndeshje me “Interin” për një total prej 912 minutash dhe i zëvendësuar në merkaton e janarit nga portugezi Cedric Soares, Vrsaljko do të rikthehet tashmë tek “Atletico e Madridit”, klubi që zotëron kartonin e kroatit, sepse për zikaltërit 17.5 milionë për blerjen përfundimtare të tij janë shumë.

/gj.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.