BRUKSEL – Stoltenberg: Samiti i radhës i NATO-s në Londër

BRUKSEL, 6 shkurt /ATSH-AFP/ – Një samit i NATO-s lidhur me masat e reja të sigurisë për anëtarët e saj do të mbahet në Londër në muajin dhjetor, në kuadër të 70-vjetorit të saj.

“Gjatë takimit në Londër, kryetarët e shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare do të  ngrenë dhe diskutojnë problemet lidhur me sifdat aktuale dhe të ardhshme të sigurisë”, nënvizoi sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një deklaratë  për shtyp./ /xhm/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.