Ambasadori italian: KED, rëndësi për realizimin e Reformës në Drejtësi

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ – Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo, u takua sot me kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Gjatë takimit Cutillo dhe Dovrani biseduan për Reformën në Drejtësi.

“Puna e Këshillit të Emërimeve – KED – ka rëndësi të jashtëzakonshme për realizimin e Reformës në Drejtësi”, u shpreh Dvorani.

Ambasadori italian tha se “uroj që mbledhjet e KED-it në vazhdim të jenë produktive dhe në interes të Shqipërisë dhe të gjithë shtetasve shqiptarë”.

/k.s/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.