Roshnik/ Investime të tjera në agroturizëm e trashëgimi kulturore

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Investime të tjera në agroturizëm e trashëgimi kulturore do të vijojnë në Roshnik të Beratit.

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në bujtinën “Roshnik” në Berat, një subjekt i certifikuar në agroturizëm.

“Në Roshnik, Berat, ku një shembull konkret në kuadrin e Programit 100 fshatra ka startuar agroturizmin e parë dhe do të vijojnë investime të tjera në agroturizëm e trashëgimi kulturore”, u shpreh Rama. /m.m/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.