VENEZUELË – Uashingtoni vendos sanksione ndaj kompanisë së naftës ‘’PDVSA’’

UASHINGTON, 28 janar /ATSH-AFP/ – SHBA-ja njoftoi sot sanksione të reja ndaj kompanisë shtetërore venezueliane të naftës ‘’PDVSA’’, për të rritur presionin mbi regjimin e Nicolas Maduro.

PDVSA-ja akuzohet nga Thesari amerikan se është një ‘’mjet korrupsioni’’. Rafineritë e Citgo, filial i ‘’PDVSA’’ në SHBA mund të vijojnë punën’’, sqaroi sekretari amerikan për Thesarin, Steven Mnuchin./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.