Restaurim banesës së Hasaf Galanxhit në Gjirokastër

TIRANË, 24 janar /ATSH/ Instituti i Monumenteve të Kulturës ka hartuar projektin me objekt: “Restaurimi i banesës së Hasaf Galanxhit”, Gjirokastër.

Projekti i miratuar në Këshillin Kombëtar të Restaurimeve parashikon ndërhyrje restauruese në fasadat e banesës, monument kulture i kategorisë I. Instituti i Monumenteve të Kulturës mirëpret çdo bashkëpunim dhe mbështetje që kontribuon në ruajtjen e trashëgimisë sonë kulturore. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.