Parashikimi i motit, e martë, 22 janar 2019

TIRANË, 22 janar /ATSH/ – Vendi ynë  ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë i vranët në të gjithë territorin.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje shiu të vazhdueshme me intensitet të ulët në të gjithë vendin. Përgjatë zonave bregdetare reshjet e shiut do të jenë me intensitet mesatar e përkohësisht në formën e shtrëngatave. Në këto zona reshjet do të shoqërohen me shkarkesa elektrike. Në Alpe do të ketë reshje bore si dhe në lartësitë mbi 800-1000 metra në zonat malore.

Era do të fryjë Juglindje-Jug 1-10 m/sek. Erë e vrullshme dhe me rrahje deri 30 m/sek përgjatë vijës bregdetare.

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 4/12 re shi
Kukës 1/8 re shi borë
Lezhë 7/16 re shi rrufe
Dibër -1/5 re shi borë
Durrës 7/18 re shi rrufe
Tiranë 6/17 re shi
Elbasan 5/16 re shi
Berat 5/18 re shi
Vlorë 9/19 re shi rrufe
Korçë 1/5 re shi borë
Gjirokastër 5/14 re shi
Sarandë 10/19 re shi rrufe

/e.malaj/ /a.g/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.