AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/01/2019

ATHINË – Manifestim kundër marrëveshjes greko-maqedonase për emrin e ri të Maqedonisë.

MOSKË – Manifestim me kërkesë të ekstremit të majtë rus kundër çdo transferimi tek Japonia të kontrollit të ishujve Kuriles, që pretendohen nga të dy vendet.

PARIS – Vizitë në Francë e kryeministrit të Kebekut.

UASHINGTON – 10 vjetori i zgjedhjes së Barack Obama si presidenti i parë me ngjyrë në SHBA.

KAJRO – Vizitë në Egjipt i ministrit francez të Ekonomisë, Bruno Le Maire. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.