Kozma Lara, një jetë e tërë mbi tastierë

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Ndarja nga jeta e kompozitorit të njohur, Kozma Lara është përcjellë me trishtim nga kolegët dhe gjithë publiku që ka ndjekur veprat e tij. Një mesazh ka përcjellë edhe kryeministri Edi Rama i cili e vlerëson Kozma Larën si njeriun që kaloi një jetë të tërë mbi tastierë.

“Kompozitori Kozma Lara u nda nga një jetë e tërë mbi tastierën ku shkroi vepra të vyera muzikore”, tha kryeministri Edi Rama. /j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.