Meta gradon gjeneral brigade, atasheun Ndriçim Sallaku

TIRANË, 12 janar/ATSH/- Presidenti Ilir Meta dekretoi dhënien e gradës madhore “Gjeneral Brigade”, për Ndriçim Reshit Sallaku.

Kolonel Ndriçim Rreshit Sallakut me detyrë “Atashe Ushtarak i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë”, jo rezident në shtetin e Izraelit, Republikën e Azerbajxhanit dhe në Gjeorgji” i jepet grada “Gjeneral Brigade. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.