Ndërpritet energjia elektrike në Shkozë, ekipet e OSHEE në terren

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Njësia Tirana 2 e Drejtorisë Rajonale OSHEE është duke punuar aktualisht për riparimin e fiderit 85 pranë zonës së Shkozës. Avaria ka ndodhur për shkak të kontaktit të një mjeti transporti me linjat elektrike, ku ekipet e OSHEE janë duke punuar për rikthimin e energjisë.
Sipas OSHEE energjia elektrike në këtë zonë do të kthehet pas një ore. /m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.