Këshilltari i Gjykatës së Lartë kalon në sitën e Vetingut

TIRANË, 10 janar /ATSH-A. Fortuzi/- Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar të enjten seancën dëgjimore ndaj këshilltarit ligjor të Gjykatës së Lartë, Adrian Shega.

Trupi gjykues i KPK përbëhet nga Genta Tafa, Lulzim Hamitaj dhe Valbona Sanxhaktari

Këshilltari i Gjykatës së lartë u përball me tre kriteret e vlerësimit të Vetingut: pasurinë, pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.