“Mary Poppins”, dado me fuqi magjike premiera e 2019 për publikun shqiptar

TIRANË, 6 janar /ATSH/ – Filmi i ri Disney “Mary Poppins” me protagoniste Emily Blunt, dadoja më e dashur për fëmijët e cila u rikthye në kinematë botërore më 20 dhjetor vjen dhe për publikun shqiptar.

Duke filluar nga 11 janari 2019 në rrjetin e kinemave ”Imperial” dado me fuqi magjike do sjell për artdashësit kryeqytetas aventurat dhe magjinë e ngjarjeve që zhvillohen në film.

Filmi i cili vjen nën regjinë e Rob Marshall, është vendosur në Londër gjatë Depresionit të Madh të viteve 1930, njëzet e katër vite pas ngjarjeve të filmit origjinal.

Michael Banks po punon në të njëjtën bankë, ku babai i saj punonte dhe ende jeton në të njëjtën shtëpi, me tre fëmijët e tij, Annabel, Georgie dhe Gjoni dhe sigurisht që me ta është edhe Ellen.Duke vazhduar traditën e përuruar nga nëna e tyre, Jane Banks lufton për të drejtat e punëtorëve dhe ndihmon familjen e Michael.

Dado “praktikisht e përkryer”, e cila me fuqitë e saj magjike të jashtëzakonshme është në gjendje të transformojë çdo detyrë ditore në një aventurë të paharrueshme dhe fantastike, prapa në ekranin e madh. Mary Poppins shoqërohet nga miku i saj Jack, i luajtur nga Lin-Manuel Miranda, një llampë optimiste që kujdeset për sjelljen e dritës (dhe jetës) në rrugët e Londrës.

Kur familja pësoi një humbje personale, Mary Poppins magjike kthehet në jetën e tyre dhe me ndihmën e Jack, i ndihmon ata të rizbulojnë gëzimin e jetës. /a.a/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.