Kuvendi i Kosovës mblidhet për draftmarrëveshjen e dialogut me Serbinë

PRISHTINË, 26 dhjetor /ATSH/ – Kuvendi i Kosovës fillon sot në ora 10:00 seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar draftmarrëveshjen e përgatitur nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë.

Në rendin e ditës është vetëm një pikë: Diskutim mbi dokumentin e përgatitur nga Qeveria e Republikës së Kosovës, si “Draftmarrëveshja gjithëpërfshirëse midis Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë”. /KosovaPress//e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.