‘Krishtlindjet në Tiranë”, koncert festiv në 24 dhjetor

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/- Në vigjilje të festës së Krishtlindjes, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit do të zhvillojë koncertin me të njëjtin titull ‘Krishtlindjet në Tiranë”.

Në një natë feste, nën tingujt muzikore të orkestrës frymore do të do të luhen partiturat hite të këngëve të Kërshëndellave mes pjesëve: Noel, La Spangola, Sing–Sing, Feliz Navidad, Nata e qetë, Jingle Bang etj.

Me këngëtarët Armando Kllogjeri, Ardita Meni, Linda Kazani, Suzana Frasheri dhe Gëzim Mushketa dhe nën dirigjimin e Valmir Xoxes, koncertin live do të dhurojë një natë plot emocion për qytetarët. Koncerti do të mbahet më 24 dhjetor, ora 19:00 në sheshin “Skënderbej”. /z.tosku//a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.