AXHENDA NDËRKOMBËTARE 10.12.2018

TOKIO – Protestë e qytetarëve kundër planeve të qeverisë për përdorimin e fondeve publike për kurorëzimin e perandorit të ri në vitin 2019.

PEKIN – Presidenti gjerman pritet në Pallatin e Popullit.

OSLO – Marrjet e çmimeve Nobel.

LONDËR – Rifillon debati për Brexit.

LONDËR – Ceremonia e British Fashion Awards.

OKB – 70-vjetori i miratimit të deklaratës për të drejtat e njeriut.

MARRAKESH – Konferencë ndërkombëtare për migrimin./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.