Rriten masat e sigurisë në qendrat e kujdesit social në vend

TIRANË,8 dhjetor /ATSH- I. Vata/ – “Standarde të reja në qendrat e kujdesit social duke vendosur kamera sigurie”, deklaroi sot ministrja e e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu.

Ministrja shprehet se “me programin “Fëmijët Të Parët” vendosëm standarde të reja në qendrat e kujdesit social”.

“Kamerat e sigurisë u vendosën edhe në Shtëpinë e Foshnjes “Hannah dhe Rozafa” në Tiranë. Garantojmë më shumë siguri për fëmijët e institucioneve të përkujdesit në të gjithë vendin. Pas shtëpive të fëmijëve ky standard i ri do të vendoset edhe në shtëpitë e të moshuarve dhe qendrat e zhvillimit”, shprehet Manastirliu./e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.