AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08.12.2018

SANYA (Kinë) – Finalja e Miss Bota 2018.

FRANCE – Apel në rrjetet sociale për protesta në të gjithë vendin.

TERVUREN – Inaugurimi zyrtar i AfricaMuseum kushtuar artit afrikan.

BRUKSEL – Marine Le Pen dhe Steve Bannon të ftuar nga e djathta ekstreme belge ”Vlaams Belang” në parlamentin flamand.

ROMË – Manifestim i Legës për kundërshtimin e masave nga Brukseli.

FRANCË – 100-vjetori i bashkimit të Alzas-Lorenës me Francën.

PARIS – Shorti i Botërorit në futboll për femra.

LONDËR – Derbi për kampionatin anglez të futbollit Manchester City-Chelsea./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.