Shtërmeni, “fabrikë” e madhe e prodhimit të kampionëve të peshëngritjes

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH/ – Shtërmeni prej dekadash është bërë një “fabrikë” e madhe e prodhimit të kampionëve kombëtarë dhe europianë të peshëngritjes.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot palestrën ku stërvitet nga trajneri Leonard Toska, ekipi i Shtërmenit.

“Kënaqësi e veçantë të vizitoja Shtërmenin e sidomos këtë palestër që prej dekadash është bërë një “fabrikë” e madhe e prodhimit të kampionëve kombëtarë dhe europianë të peshëngritjes. Mirënjohje trajnerit Leonard Toska dhe gjithë ekipit të Shtërmenit”, tha Presidenti Meta.

Rasti i Shtërmenit, theksoi ai, “është një shembull sesi falë pasionit për sportin, një qendër modeste mund të kthehet në një burim krenarie për sportin dhe vendin tonë”.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.