Parashikimi i motit, e premte, 7 dhjetor 2018

TIRANE, 7 dhjetor /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira shtresore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-lindje 1-8 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 me lartësi vale deri në 0.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 2/12 re diell
Kukës -2/8 re diell
Lezhë 4/13 re diell
Dibër -4/6 re diell
Durrës 3/15 re diell
Tiranë 2/14 re diell
Elbasan 1/15 re diell
Berat 0/17 re diell
Vlorë 4/14 diell
Korcë -3/4 re diell
Gjirokastër -1/13 diell
Sarandë 5/18 diell

/e.malaj/ /a.g/ 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.