Kosova, sot mot me diell dhe vranësira kalimtare

PRISHTINË, 7 dhjetor /ATSH/ – Moti për ditën e sotme në Kosovë do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale parashikohen të lëvizin nga -6 deri -30C , ndërsa maksimalet e ditës 5-60C.

Era do të fryjë nga juglindja me shpejtësi 1-5 metra në sekondë, parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat sot në 8 qytete të Kosovës: 

7.12.2018
Temp. Min 0C Temp. Max 0C
Prishtinë -5 5
Pejë -4 5
Prizren -3 6
Podujevë -5 5
Ferizaj -6 4
Gjilan -5 5
Gjakovë -3 6
Mitrovicë -6 4
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.