Parashikimi i motit, e enjte, 6 dhjetor 2018

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën  e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare të larta në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje 1-15 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2, me lartësi vale deri në 1.2 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 2/9 diell pak re
Kukës -3/6  diell pak re
Lezhë 4/12  diell pak re
Dibër -2/7  diell pak re
Durrës 3/13  diell pak re
Tiranë 2/13  diell pak re
Elbasan 0/11  diell pak re
Berat -1/15   diell pak re
Vlorë 4/13  diell pak re
Korcë -3/6  diell pak re
Gjirokastër -2/12  diell pak re
Sarandë 3/16  diell pak re

 

/e.malaj/ /a.g/           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.