Lleshaj: Të përshpejtohet puna për përcaktimin e saktë të adresave

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/- Përcaktimi i saktë i adresave ishte në qendër të një takimi të zhvilluar sot nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj me prefektët, drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, drejtorët vendorë të Policisë, si dhe përgjegjësit e Zyrave të Gjendjes Civile në të gjithë vendin.

Gjatë takimit, ministri Lleshaj u ndal në problematikën e mungesës së përcaktimit të saktë të adresave për shtetasit shqiptarë apo përdorimin e kodeve 999, 888 e 000.

Lleshaj kërkoi marrjen e masave të menjëhershme për koordinimin e punës nga të gjitha hallkat përgjegjëse, nën vëmendjen e prefektëve të qarqeve dhe strukturave vendore të Policisë.

Po ashtu, ministri Lleshaj kërkoi që të përshpejtohet puna në të gjithë vendin për identifikimin dhe plotësimin e plotë të Adresarit Kombëtar të Gjendjes Civile. /k.s/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.