AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05.12.2018

LONDËR (Britani e Madhe) – Seanca e përjavshme dëgjimore me kryeministren, Theresa May në Parlamentin britanik.

MOSKË (Rusi) – Presidenti venezuelian Nicolas Maduro takon Vladimir Putin.

AKROTIRI (Britani e Madhe) – Princi William dhe bashkëshortja Kate vizitojnë një bazë ushtarake në Qipro.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e Komisionerit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut.

VJENË (Austri) – Takim përgatitor i OPEC-ut dhe Rusisë një ditë para takimit për të vendosur për nivelin e tyre të prodhimit.// v.b/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.