Parashikimi i motit, e martë, 4 dhjetor 2018

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura deri në orët e mesditës më pas do të ketë përçarje të vranësirave dhe mot i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak në orët e para të ditës do të ketë reshje shiu të izoluara në formë pikash, kryesisht mbi relievet malore në lindje të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi 1-15 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1, me lartësi vale 0.5-1.1 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 9/14 re diell
Kukës 4/9   re diell
Lezhë 10/17 re diell
Dibër 2/8  re diell
Durrës 10/18  re diell
Tiranë 9/19  re diell
Elbasan 9/18  re diell
Berat 7/20  re diell
Vlorë 11/19  re diell
Korcë 3/13   re diell
Gjirokastër 6/18  re diell
Sarandë 10/19  re diell

 

/e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.