Parashikimi i motit, e enjte, 29 nëntor 2018

TIRANË, 29 nëntor /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira të përqendruar përgjatë relieveve malore të vendit dhe kthjellime në veriperëndim e zonat e ulëta.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje shiu me intensitet të dobët e lokal në jug të vendit. Reshje bore në qarkun e Korçës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-lindje me shpejtësi 1-20 m/s dhe më e theksuar në bregdet.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë, me lartësi vale 1.0-1.8 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 3/12 diell
Kukës -3/2 diell re mjegull
Lezhë 6/12 diell
Dibër -3/2  diell re mjegull
Durrës 8/14 diell
Tiranë 4/13 diell
Elbasan 4/12 re diell
Berat 5/11 re diell
Vlorë 8/15 re diell
Korcë 2/3 re borë e dobët
Gjirokastër 6/10 re diell
Sarandë 8/15 re diell shi i dobët

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.