AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29.11.2018

GJENEVË – Raport i OKB për klimën.

AMSTERDAM – Takim i aleancës Renault-Nissan-Mitsubishi Motors

BERLIN – Merkel e pranishme në forumin ekonomik Gjermani-Ukrainë

LONDËR – May në seancë dëgjimore në parlament për çështjen Brexit

AMSTERDAM – Studim i ri për piktorin e famshëm impresionist Van Gogh

MANTOVA (Itali) – Forumi i parë botëror për pyjet

LISBONË (Portugali) – Votohet buxheti i vendit iberik

ASTANA (Kazakistan) – Bisedime për paqen në Siri mes Rusisë, Turqisë dhe Iranit

LOS ANXHELES – Hapet salloni i makinave

UASHINGTON – NASA njofton partneritetet e reja me kompanitë amerikane për eksplorimin e Hënës

UASHINGTON – Donald Trump drejton ceremoninë për festën e Krishtlindjeve në Shtëpinë e Bardhë

KAJRO – Festivali i 40-të ndërkombëtar i filmit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.