Meta takon Kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka takuar sërish Kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka, një ditë përpara kremtimit të Ditës së Pavarësisë.

Meta u shpreh se dihet “i gëzuar të takoj sërish Kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka, një ditë përpara kremtimit të Ditës së Pavarësisë. Mirënjohës për kontributin e jashtëzakonshëm të Austrisë në Pavarësinë e Shqipërisë dhe për mbështetjen e fortë në kuadër të procesit të integrimit në Bashkimin Europian”.

/m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.