Parashikimi i motit, e premte, 23 nëntor 2018

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ – Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim, me shpejtësi 1-7 m/sek.

Mjegull e dendur në orët e mëngjesit në lugina.

Valëzimi në dete parashikohet: forca 1-2 ballë, me lartësi vale 0.5-0.9 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 7/19 re diell
Kukës 1/15  re diell
Lezhë 9/20  re diell
Dibër 0/12  re diell
Durrës 11/20  re diell
Tiranë 9/20  re diell
Elbasan 6/19   re diell
Berat 7/21  re diell
Vlorë 11/20  re diell
Korcë 0/15  re diell
Gjirokastër 4/18  re diell
Sarandë 11/21  re diell

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.