BRUKSEL – Gjibraltari dhe peshkimi në proces diskutimi në sfondin e Brexit

BRUKSEL, 22 nëntor /ATSH-AFP/ – Çështjet e Gjibraltarit dhe peshkimi pritet të gjejnë  zgjidhje, deklaroi sot Komisioni Europian, ndërsa BE-ja dhe Britania e Madhe arritën një marrëveshje paraprake për marrëdhëniet e ardhshme postBrexit kur na ndajmë vetëm tre ditë nga samiti i Brukselit.

”I takon shteteve anëtare të BE-së të punojnë dhe arrijnë të bëjnë të vlefshme të dielën marrëveshjen’’, u shpreh zëdhënësi i Komisionit Europian, Margaritis Schinas, gjatë një konference shtypi në Bruksel./ /v.b/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.