AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22.11.2018

GJENEVË (Zvicër) – OKB-ja publikon raportin vjetor për gazrat me efekt serrë.

VJENË (Austri) – Takim i rregullt i Bordit të Guvernatorëve të Agjencisë Ndërkombëtare të energjisë atomike (AIEA).

BERLIN (Gjermani) – Fjalim i Angela Merkel për punësimin me rastin e një takimi të shoqatës së punëdhënësve.

TALIN (Estoni) – Estonia prezanton masat e reja të luftës kundër pastrimit të parave pas skandalit të ”Danske Bank”.

LONDËR (Britani e Madhe) – Kryeministrja Theresa May takon kancelarin austriak, Sebastian Kurz në Downing Street.

ROMË (Itali) – Edicioni i 4 i Dialogut Mesdhetar, i cili mbledh zyrtarë të lartë nga Europa dhe Lindja e Mesme.

UASHINGTON (SHBA) – Ditë pushimi në SHBA, Thanksgiving ​./ /v.b/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.