SOFT NEWS – Melania shpenzon edhe 174 000 dollarë për një… ditë!

UASHINGTON, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ – Polemika të reja për kostot marramendëse të Melanias, bashkëshortes së presidentit amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se ajo ka shpenzuar 174 000 dollarë për një ditë, vitin e kaluar në Toronto, në një hotel ku as nuk fjeti.

Një shifër pothuajse e dyfishuar në krahasim me shumën tashmë të diskutueshme prej 95 000 dollarësh të paguar nga Zonja e Parë për më pak se gjysmë dite qëndrimi në Intercontinental Kairo, në kryeqytetin egjiptian, në fund të turneut të saj në Afrikë.

Kur e pyetën për shpjegime, zyra e Melanias sugjeroi kontaktin me Departamentin e Shtetit.

Zëdhënësja e saj, Stephanie Grisham tha se shpenzimet pjesërisht i atribuohen pishinës, sigurisë, kujdesit mjekësor, komunikimit dhe logjistikës, të gjitha shpenzime ligjërisht të detyrueshme për udhëtimet zyrtare./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.