Protesta e banorëve të “Astirit”, reagon Kryeministri Rama

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ – Kryeministri Edi Rama ka reaguar për protestën e zhvilluar në zonën e Astirit, duke theksuar se për këtë problematikë, do të bëj një shtjellim të plotë në Kuvendin e Shqipërisë.

“Qysh nga prishja e parë masive në Parkun Rinia, u desh të kalonin mbi 15 vjet prishje për interes publik, që të protestohet me kërkesën për dëmshpërblim për ndërtimet pa leje në shtratin e rrugës! E dini pse? Kjo s’thuhet me një tweet, meriton një shtjellim të plotë para Kuvendit!”, shkruan Rama. /e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.