Kosova nuk anëtarësohet në Interpol

PRISHTINË, 20 nëntor /ATSH/ – Kosova as në raundin e dytë nuk i mori votat e mjaftueshme për t’u anëtarësuar në Interpol.

As në raundin e dytë shtetet e pranishme nuk ia dhanë votat e mjaftueshme Kosovës që të jetë pjesë e kësaj organizate ndërkombëtare.

Në raundin e parë për votuan 76 shtete, 56 kundër dhe 22 kanë abstenuar. /KosovaPress//e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.