22 personat e shpallur në kërkim nga Policia e Korçës, kërkohet ndihma qytetarëve

TIRANË, 20 nëntor/ATSH-A. Fortuzi/- Policia e Korçës ka publikuar listën e 22 të kërkuarve për këtë qark.

Policia e Korçës kërkon ndihmën e qytetarëve, të cilëve u garantohet anonimati.

“Policia e Shtetit fton cilindo që ka dijeni mbi vendndodhjen e tyre të telefonojnë Policinë në numrin pa pagesë 112, duke ju garantuar anonimatin. “Ndihmo dhe ti në sigurinë publike”, apelon Policia e Shtetit.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.